Ekoball Sanok - strona nieoficjalna

Siarka Tarnobrzeg 1:0 Ekoball Sanok
Stal Stalowa Wola P.S.A. 5:1 Czarni 1910 Jasło

Miasto Sanok

Sanok, to miasto położone w południowo-wschodniej części województwa Podkarpackiego, u zbiegu dróg wiodących z Przemyśla, Rzeszowa i Krosna w głąb Bieszczadów. Rozłożyło się ono w malowniczej dolinie Sanu, u stóp Gór Słonnych stanowiących pogórze Bieszczadów. Najstarsza część miasta leży na stromym wzgórzu, którego kulminacyjną jest Góra Parkowa o wysokości 364 mnpm. Sanok liczy niespełna 42 000 mieszkańców i 38 km2 powierzchni. Sanok posiada duża i różnorodną bazę noclegową dostosowaną do potrzeb każdego turysty. Istnieją w mieście również liczne obiekty sportowe, z których najważniejsze to: hala widowiskowo – sportowa Arena, sztuczny tor jazdy szybkiej, sztuczne lodowisko, zespół pływalni, dwa stadiony sportowe. W pobliskim Karlikowie działa orczykowy wyciąg narciarski klubu „Stal-Sanok”.

Powierzchnia gminy:38 kmkw.

Liczba mieszkańców:40 633