Awans kadry do finałów!

• autor: kibic98, 2013-06-07 22:14

Świetne występy reprezentantów EKOBALLu w kadrze Podkarpacia!

Reprezentacjia Podkarpackiego ZPN rocznik 1998, po zwycięstwie nad Małopolskim ZPN awansowała do Turnieju Finałowego o Puchar, określanego mianem Makroregionlanych Mistrzostw Polski.
Do awansu kadry przyczyniło się dwóch zawodników KS Ekoball Sanok - Grzegorz Gawle oraz Igor Hydzik. Do awansu kadrę poprowadził nasz trener Dariusz Jęczkowski. Mistrzostwa Polski odbędą się na przełomie czerwca i lipca tego roku w Nowym Sączu na obiektach I-ligowej Sandecjii, na które to pojedzie kadra 24 zawodników z całego województwa. Teraz będzie trwała walka o uzupełnienie stałej kadry zawodników - zapaowiada trener Jęczkowski. Niech to będzie sygnał do wzmożonej pracy na treningach i meczach dla naszych zawodników, gdyż kilku z nich, oprócz wymienionej dwójki ma szansę wyjazdu na mistrzostwa.

Relacja ze strony M ZPN:
Puchar im. Jerzego Michałowicza - rocznik 1998

Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 4-1
Bramka dla Małopolski - Dawid Węglowski
MAŁOPOLSKA: Michał Boruch (65 Łukasz Konstanty) - Hubert Maślanka (36 Miłosz Anioł), Dawid Dyląg (40 Łukasz Sikora), Rafał Górecki, Marcin Chmielowski (36 Karol Filipek), Sebastian Gądek, Szymon Pietrzyk (40 Dawid Węglowski), Miłosz Szczepański, Bartosz Czarnecki (40 Dariusz Żaba), Kacper Smoleń (40 Maciej Rogóż), Bartosz Tymoszuk. Trenerzy: Łukasz Terlecki i Leszek Bednarski.

- W meczu o życie dla reprezentacji Podkarpacia zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy bezlitośnie wykorzystali nasze błędy w obronie. Ogólnie mecz stał na słabym poziomie, znakomita skuteczność gospodarzy, a dramatycznie słaba nasza. Nie można liczyć na korzystny rezultat, kiedy nie wykorzystuje się rzutu karnego i strzela samobójcze bramki - podsumował trener Małopolski, Łukasz Terlecki.

Wyniki:
Małopolski ZPN - Lubelski ZPN 1-0
Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-2
Świętokrzyski ZPN - Małopolski ZPN 1-1
Podkarpacki ZPN - Lubelski ZPN 1-0
Małopolski ZPN - Podkarpacki ZPN 1-0
Lubelski ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-2
Lubelski ZPN - Małopolski ZPN 1-0
Podkarpacki ZPN - Świętokrzyski ZPN 1-0
Małopolski ZPN - Świętokrzyski ZPN 3-1
Lubelski ZPN - Podkarpacki ZPN 2-1
VI (4 czerwca)
Podkarpacki ZPN - Małopolski ZPN 4-1
Świętokrzyski ZPN - Lubelski ZPN 0-2

Końcowa tabela:
1. Małopolski ZPN         6   10    7-7
2. Podkarpacki ZPN      6   10    9-6
3. Lubelski ZPN             6     9    6-5
4. Świętokrzyski ZPN    6     5    6-10

Awans do finałów: Małopolski ZPN i Podkarpacki ZPN. Finały odbędą się w Nowym Sączu, Barcicach i Kamionce Wielkiej.
RST