Wisloka Dębica - Ekoball Sanok 0:9

Pierwsza kolejka I Podkarpackiej Ligi Juniorów Młodszych
juniorzy - 18.08. (niedziela) - wyjazd, godz. 7:00
Wisłoka Dębica - Ekoball Sanok 0:9

Relacja ze strony glownej Ekoballu: Dzisiejsza inauguracja 1 Podkarpackiej Ligi Juniorów pokazuje obraz oraz efekty szkolenia dzieci i młodzieży w Sanoku przed powstaniem Fundacji Ekoball, oraz po jej powstaniu. Efekt ciężkiej, kilkuletniej pracy trenera Tomasza Matuszewskiego z chłopakami urodzonymi w 1997 r. (pierwszy rocznik naborowy Ekoball w roku 2007) widać w każdym meczu, bez względu czy to rywal ligowy, czy rywal z najwyższej półki (Cracovia, Hutnik, Motor). W każdym z tych meczów nasi górują nad rywalem, a trener po złączeniu roczników 97-98 ma ból głowy, kogo posadzić na ławce rezerwowych, dysponując dwoma niemal równorzędnymi jedenastkami. Sezon 2013/2014 jest pierwszym, w którym stawiamy na wynik oraz na miejsce w tabeli. Zajmując jedno z dwóch czołowych lokat na koniec rundy jesiennej, nasz zespół będzie reprezentował Województwo Podkarpackie w rozgrywkach makroregionalnych, co może być kolejną doskonałą promocją naszych młodych piłkarzy. Początek juniorzy młodsi mieli wyśmienity, nokautując piłkarzy Wisłoki na ich obiekcie aż 9-0. Cztery bramki dla Ekoballu zdobył Mateusz Gierczak. Warto zaznaczyć, że trzy bramki były dziełem chłopców z rocznika 98 - Grzegorza Gawle (2) oraz Igora Hydzika (1). Po jednym trafieniu zaliczyli - kapitan Krystian Jaklik oraz najlepszy strzelec drużyny - Seweryn Zajdel.

Juniorzy starsi, którzy są ostatnim naborem jeszcze sanockiej “Stali”, walczą przede wszystkim z brakiem zespołu, gdyż na swój pierwszy mecz stawili się w sześciu (!). To jest większa porażka aniżeli wynik przeciw mimo wszystko drużynie z nie najwyższej półki. Szeregi juniorów starszych wzmocniło kilku chłopców z rocznika 98, którzy na tle 3 lata starszych kolegów wypadli bardzo dobrze. Dwie bramki dla juniorów starszych zdobył Krzysztof Wojnicki, pozyskany przed sezonem z Górnika Grabownica, dla którego było to pierwsze spotkanie w barwach Ekoball. Trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobył Łukasz Winczowski.